Na polowanie z łukiem

na_polowanie_z_lukiem.jpg

Hobbystyczne podejście do łucznictwa może ewoluować w różnych kierunkach. Nie jest wcale powiedziane, że jedyną ścieżką, którą może podążyć amator jest ta związana z udziałem w zawodach, w których celem jest papierowa tarcza. Cel wystrzału może być zupełnie inny i tu wchodzimy już na zupełnie nowy teren.

www.nowyprzemysl.com.pl

Zapewne wielu z nas słyszało o zastosowaniu łuku w szeroko pojętym myślistwie. Ono samo budzi niemałe kontrowersje, zwłaszcza w dobie politycznej poprawności, która z jednej strony słusznie akcentuje prawa zwierząt, z drugiej bywa nazbyt radykalna i jednostronna w ocenach zjawiska. Tymczasem tradycja polowań towarzyszy ludzkości od zarania dziejów i jest żywa w całej Europie i poza nią.

Zwierzę na polowaniu może paść od strzału z broni palnej i tak dzieje się zazwyczaj. To sposób znacznie łatwiejszy z technicznego punktu widzenia, a zachowanie amunicji wystrzelonej ze strzelby lub karabinka wysokiej jakości jest łatwiejsze do przewidzenia. Strzała lecąca z łuku jest mniej obliczalna, a samo jej wystrzelenie to spore wyzwanie.

Dlatego myśliwych-łuczników spotyka się w lesie rzadziej, co nie oznacza, iż nie ma ich wcale. Są przy tym darzeni sporym szacunkiem, bo ubicie zwierzyny w ten sposób wymaga znacznie większych umiejętności i doskonałej koncentracji. W sklepach z akcesoriami myśliwskimi można bez problemu kupić odpowiedni ekwipunek w postaci łuków oraz strzał.

Oczywiście różnią się one wyraźnie od tego, czego używa się podczas normalnego treningu czy na zawodach. Przede wszystkim jest to broń, a nie artykuł o sportowym przeznaczeniu.

www.pink-glasses.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *